GABLOTY REKLAMOWE

Aluminiowe gabloty reklamowe, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, gabloty kinowe, muzealne, PKP, PKS, gabloty ekspozycyjne, witryny, gabloty prasowe, tablice informacyjne, pylony.    Projektant i producent, ponad 25 lat doświadczenie, szereg realizacji oraz certyfikatów.    Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera Śląska w Bytomiu, Multikino, Lotnisko w Łodzi to tylko wybrani z setek klientów naszej firmy.    Polecamy Państwu Pylony informacyjne Budotechniki przy zabytkowej Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi (Szlak Zabytków Techniki)    Dla dużych gmin polecamy rozbudowane systemy informacji miejskiej / kulturalnej składające się z gablot w modelu GALA SD Realizacje: Rybnik, Wrocław.    Projektujemy oraz realizujemy kompleksowo profesjonalne Systemy Informacji Miejskiej.

Podstawowe informacje

[EN]
[EN]
[EN]
[EN]
[EN]

Budowa gablot

Gabloty wykonane są z systemowych profili aluminiowych BUDOTECHNIKI, lakierowanych proszkowo w kolorach wg palety RAL lub anodowanych na kolor  naturalnego aluminium. System kompletują profile wykończeniowe, łączniki, uszczelki, zawiasy i zamki. Skrzynka gabloty (dwustronna ościeżnica + drzwi) służy do zabudowy odpowiedniego wyposażenia: instalacji elektrycznej, matówki, półek ekspozycyjnych  itp. Drzwi gabloty zamontowane są do ościeżnicy za pomocą specjalnych zawiasów wewnętrznych ze stali nierdzewnej. Standardowo, każde drzwi posiadają  specjalne zamki na wklęsły klucz trójkątny. Języka zamka nie można podważyć od strony zewnętrznej gabloty. Możliwe jest zastosowanie zamków  patentowych, a przy większych ilościach gablot zastosowanie wszystkich zamków patentowych z jednym kluczem pasującym do wszystkich zamków.

 

Drzwi w gablotach o formatach SD, MV, Og są przeszklone szybą hartowaną o grubości 5 mm osadzoną na uszczelkach. Dla gabloty DT (Duża Tablica  Reklamowa 300×200 cm) standardem jest szklenie poliwęglanem litym grubości 5 mm. W gablotach o wymiarach niestandardowych przeszklenie wykonywane jest ze szkła klejonego 3.3.1 grubości 6 mm lub poliwęglanu litego o grubości 5 mm. Systemowe uszczelki w drzwiach i ościeżnicy chronią wnętrze gabloty przed przedostawaniem się pyłów i wody, a otwory wentylacyjne zapobiegają  parowaniu. Drzwi mogą otwierać się na bok lub do góry ze wspomaganiem sprężynami gazowymi (Duża Tablica, Gala Sky, gabloty o poziomej orientacji, gabloty  mocowane na wysokości).

 

 

Matówka.
Gabloty reklamowe wyposażone są standardowo w matówkę rozpraszającą światło grubości 4 mm, która służy jako tło dla eksponowanych plakatów i  do rozproszenia światła. Matówka jest zawieszana na uchwytach, które pozwalają na szybki jej demontaż. Posiada ona specjalnie wyprofilowane otwory na włożenie dłoni. Na matówce zamontowane są rolkowo-grawitacyjne uchwyty plakatu pozwalające na wielokrotne, szybkie zawieszanie plakatu bez jego uszkodzenia. Nasze uchwyty pozwalają na wielokrotną wymianę plakatu oraz poprawienie jego położenia. Matówka jest również doskonałym podkładem do wyklejenia grafiki – reklamy przeznaczonej do okresowej, dłuższej ekspozycji. Używana jest również w przypadku ekspozycji rozkładów jazdy.

 

Półki wystawiennicze.

W gablotach ekspozycyjnych, jedno-lub dwustronnych można zastosować różne typy ekspozycji: poziome półki szklane oparte na ściankach bocznych gabloty  i/lub podwieszone na stalowych linkach lub oparte na wewnętrznych słupkach. Standard obejmuje półki szklane o szerokości 80mm w ilości i grubości  odpowiedniej do typu gabloty. Półki oparte są na ściankach bocznych. Zastosowanie innych półek i ich podparcia wymaga dokonania odpowiednich uzgodnień.

 

Gabloty ekspozycyjne można poszerzyć w głąb do szerokości półki 144 mm. Całkowita głębokość gabloty wynosi wówczas 214 mm.  Oświetlenie półek wykonujemy z opraw halogenowych w ilości uzależnionej od rodzaju gabloty.  Półki prasowe (do ekspozycji czasopism lub innych płaskich towarów) w gablotach reklamowo-prasowych, wykonane są z odpowiednio profilowanej blachy w kolorze białym lub kremowym. Półki są odchylone do tyłu, dzięki czemu czasopisma nie zsuwają się i nie załamują się. Po wyjęciu półek i zawieszeniu matówki, ta sama gablota służy jako gablota reklamowa. Gablota prasowa lub prasowo-reklamowa występuje tylko jako gablota jednostronna.

 

Obudowa.
Kształty gablot (modele) uzyskiwane są dzięki systemowym profilom obudowy i odpowiednim kasetonom aluminiowym. Właściwą do zastosowania skrzynkę możemy obudować odpowiednimi profilami uzyskując pożądany model gabloty. Inne obudowy oraz zestawienia gablot projektujemy i wykonujemy na  zamówienie.

 

Instalacja elektryczna.

Wewnętrzna instalacja elektryczna gabloty o napięciu 230V służy do podświetlenia skrzynki gabloty i/lub wycinanych w obudowie herbów, logo, napisów  oraz zasilania urządzeń elektronicznych (zegara-datownika, ścieżki świetlnej). Do oświetlenia przewidziano moduły LED. Standardowo, gabloty wyposażane są w świetlówki o dziennej barwie światła. Schemat instalacji wewnętrznej gabloty dostarczany jest z gablotą. Zamawiający wykonuje projekt oraz zasilanie zewnętrzne gabloty wraz tablicą z  bezpiecznikami i zabezpieczeniem przedlicznikowym. Wyłącznik różnicowo-prądowy jest montowany standardowo tylko do gablot zewnętrznych, wolnostojących. Prosimy o każdorazowe uzgodnienie wyposażenia gabloty we wyłącznik. Przyłącze energetyczne gabloty podłączanej do istniejącej instalacji wewnętrznej budynku musi być zabezpieczone odpowiednim  wyłącznikiem i wykonane przez osobę do tego uprawnioną.